Komitet naukowy
Wykładowcy, którzy kreują nowe oblicze medycyny.

dr hab. n.med. Anna Bednarska - Czerwińska
Inicjatorka i założycielka Akademii Technologii i Innowacji Medycznych Gyncentrum. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalista II stopnia w zakresie położnictwa i ginekologii oraz endokrynologii z ponad 30-letnim doświadczeniem zawodowym. W 2024 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu zarządzania i administracji w ochronie zdrowia. Ekspert leczenia niepłodności i endokrynologii rozrodu w Klinice Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum.
Dr Czerwińska jest autorką oraz współautorką wielu publikacji naukowych oraz członkiem polskich i zagranicznych towarzystw naukowych. W polu szczególnych zainteresowań zawodowych Pani Dr Czerwińskiej należą:
- diagnostyka i leczenie niepłodności,
- endokrynologia rozrodu,
- klasyczne i innowacyjne techniki wspomaganego rozrodu (inseminacja, in vitro, AneVivo)
- preimplantacyjne testy genetyczne,
- dawstwo komórek rozrodczych,
- diagnostyka i leczenie endometriozy.
Jako koordynator projektów badawczych i rozwojowych Gyncentrum wdrożyła wiele innowacyjnych rozwiązań w zakresie zaawansowanej diagnostyki genetycznej, sekwencjonowania następnej generacji (NGS) oraz diagnozowania i leczenia niepłodności. Wraz z zespołem ekspertów opracowała „Innowacyjny algorytm postępowania w kierunku zwiększenia wykrywalności nowotworów”.

dr n. med. Wioletta Rozmus-Warcholińska
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (obecnie Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach). Specjalistka z zakresu położnictwa i ginekologii oraz perinatologii. Od 2004 roku doktor nauk medycznych.
Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w Polsce, jak i za granicą. Odbyła m.in. staż w Klinice Położnictwa i Ginekologii w Graz w Austrii, w Klinice Położnictwa i Ginekologii w Oulu w Finlandii czy na Oddziale Medycyny Płodowej i Prenatalnej w Tromso w Norwegii. Doświadczenie zdobywała również w Londynie, Berlinie oraz w Sankt Petersburgu (Floryda, USA). Posiada liczne certyfikaty i regularnie uczestniczy w szkoleniach z zakresu położnictwa, ginekologii i medycyny matczyno-płodowej, jest także członkiem kilku polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych. W klinice Gyncentrum zajmuje się przede wszystkim diagnostyką prenatalną, z wykorzystaniem nowoczesnej ultrasonografii trójwymiarowej USG 3D/4D HD live. Wykonuje również echo serca płodu.
Autorka i współautorka kilkudziesięciu artykułów i doniesień naukowych prezentowanych na polskich oraz międzynarodowych zjazdach naukowych, a także autorka wielu rozdziałów w podręcznikach medycyny dedykowanych lekarzom.

prof. dr hab. n. med. Krzysztof Nowosielski
Polski ginekolog, onkolog, seksuolog, profesor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Kierownik katedry i kliniki Ginekologii i Położnictwa, Ginekologii Onkologicznej. Lekarz kierujący oddziałem Ginekologii i Położnictwa, Ginekologii Onkologicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. Prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
W 2004 ukończył studia medyczne w Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.
8 grudnia 2008 obronił pracę doktorską „Seksualność a jakość życia kobiet chorujących na cukrzycę”.
13 listopada 2014 habilitował się na podstawie pracy „Seksualność kobiet w wybranych jednostkach klinicznych”.
Został zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Fizjoterapii Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu oraz w Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu.
Jest profesorem uczelni w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. Prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
W latach 2015 – 2018 był kierownikiem Oddziału Ginekologii i Położnictwa Śląskiego Instytutu Matki i Noworodka w Chorzowie.
W latach 2018 – 2020 został kierownikiem Oddziału Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Szpitala Powiatowego w Czeladzi.
Od 2020 roku pełni funkcję kierownika Oddziału Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach.

dr n. med. Ewelina Malanowska
Członkini wielu polskich i zagranicznych towarzystw naukowych, wykładowca w Polsce i zagranicą. Autorka i współautorka polskich i zagranicznych publikacji naukowych. Członek Komisji Edukacji i Treningu Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej (The Education & Training Committee; EAES).
W 2012 roku ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Na co dzień pracuje w Klinice Ginekologii, Endokrynologii, Ginekologii Onkologicznej w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu PUM nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie.
Obroniła doktorat “Porównanie operacji naprawczych w zaburzeniach statyki narządów dna miednicy mniejszej u kobiet – laparoskopowej promontofiksacji i laparoskopowego bocznego zawieszenia macicy”.
Po zakończeniu stażu na Uniwersytecie Medycznym w Greifswaldzie (Gynäkologisches Tumorzentrum der Universitätsmedizin Greifswald), uzyskała prawo do wykonywania zawodu w Niemczech, gdzie dalej prowadziła badania z zakresu diagnostyki niepłodności jajowodowej i szkoliła się w onkologii ginekologicznej, biorąc również udział w wielu szkoleniach w Polsce i zagranicą z zakresu operacji laparoskopowych w ginekologii oraz ultrasonografii.
Główne tematy zainteresowań pani doktor to diagnostyka i leczenie niepłodności (w tym endometriozy i mięśniaków macicy), leczenie zachowawcze i operacyjne nietrzymania moczu oraz obniżeń narządu rodnego.

dr n. o. zdr. Natalia Wyciślik-Piróg
Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Opolskiego oraz Akademii Górnośląskiej. Posiada tytuł zawodowy magistra położnictwa. W roku 2021 obroniła dysertację doktorską uzyskując tytuł naukowy doktora nauk o zdrowiu.
Od 2016 roku aktywnie bierze udział w licznych konferencjach naukowych, sympozjach, warsztatach i kursach. Posiada dorobek naukowy w postaci publikacji. Obecnie wykłada na kilku uczelniach wyższych w Polsce, w tym m.in. przedmiot „ultrasonografia” na Uniwersytecie Opolskim.
Obszar jej działań naukowych obejmuje diabetologię, choroby metaboliczne oraz problemy endokrynologiczne okresu ciąży. Uczestniczyła w kursach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne, Śląską Szkołę Ultrasonografii i Nowoczesnych Metod Diagnostycznych a także szkołę USG Trener.
Praktykuje ultrasonografię w codziennej pracy zawodowej jako położna POZ oraz naucza tego przedmiotu adeptów położnictwa.
Rozpocznij szkolenia już teraz!
Nie czekaj i dowiedz się więcej na temat wybranych programów szkoleniowych. Dołącz do miejsca gdzie pasja łączy się z innowacyjnością.
